جاذبه های کوالالامپور

۱۳۹۹ ۸ مرداد

برج‌های دوقلوی پتروناس

برج‌های دوقلوی پتروناس، جزو اولین جاذبه‌هایی هستند که هر توریستی در سفر خود به کوالالامپور از آن بازدید می‌کند. این آسمان خراش‌های مدرن و دیدنی که با ۴۵۲ متر ارتفاع از بلندترین برج‌های جهان به شمار می روند، نماد کوالالامپور هستند که در قلب آن جای گرفته‌اند. هر برج دارای ۸۸ طبقه است و هر دو برج توسط «مرکز خرید سوریا» در طبقه پایین به هم متصل می‌شوند. همچنین پلی به ارتفاع ۱۷۵ متر از سطح زمین که بلندترین پل دو طبقه دنیا محسوب می‌شود، طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. نورپردازی این برج‌ها در طول شب خیره کننده و رویایی است و هر بیننده‌ای را مسخ خود می‌کند.

 

 

معبد تیان هو

«معبد تیان هو» یکی از بزرگ‌ترین معابد چینی‌ها در جنوب آسیا در کوالالامپور است. معبد تیان هو نمونه‌ای از معماری خیره‌کننده چین است که دارای ۴ طبقه است که با کاشی‌هایی نارنجی مزین شده و چشم‌انداز زیبایی دارد.

 

 

برج کی ال کوالالامپور

«برج مخابراتی کی ال» در جوار برج‌های دوقلوی پتروناس قرار گرفته و از برجسته‌ترین دیدنی‌های شهر کوالالامپور است. برج کی ال با ۴۲۱ متر ارتفاع، چهارمین برج بلند دنیا است که در بالای آن می‌توانید شاهد چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر کوالالامپور باشید.

 

 

غارهای باتو

«غارهای باتو» که به نام «غار میمون‌ها» نیز معروف است، یکی از اماکن مقدس هندوها است که از پله‌های فراوان و چشم‌اندازی زیبا برخوردار است. مجسمه بزرگی از الهه‌ای هندو و چند معبد کوچک در جوار این غارها نیز وجود دارد. درون غارها مملو از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و تندیس‌های هندو است.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.